Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:34   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 1, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Asta Viuhkola  1980  Oulun Lohet            31.76   
Leena Rahko  1993  Haukiputaan Heitto            34.63   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            34.72   
Anna Karjalainen  1994  Oulun Lohet            35.61   
Mervi Ukkola  1970  Oulun Uinti 1906            42.96   
                     
 
Laji 2, 50m VU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            39.27   
Varpu Saastamoinen  2009  Oulun Uinti 1906            39.41   
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            40.92   
Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906            42.33   
Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906            42.81   
Noora Haikola  2011  Kempeleen Pyrintö            43.77   
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö            44.93   
Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            45.17   
Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura            45.78   
10  Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906            48.63   
11  Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            50.29   
12  Pinja Unna Lumina Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet            50.51   
13  Malla Määttä  2010  Kempeleen Pyrintö            50.66   
14  Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet            50.71   
15  Laura Haikola  2009  Kempeleen Pyrintö            52.57   
16  Julia Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            54.93   
17  Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            56.22   
18  Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura            56.38   
                     
 
Laji 2, 50m VU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906            28.69   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906            28.93   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet            29.35   
Nanna Savolainen  2004  Oulun Lohet            29.73   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906            29.75   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906            30.43   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            30.47   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            30.67   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906            30.85   
10  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            31.17   
11  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906            31.26   
12  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet            31.39   
13  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            31.51   
14  Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto            31.87   
15  Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906            31.93   
16  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906            32.21   
17  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            32.91   
18  Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö            34.11   
19  Saana Uusitalo  2005  Oulun Lohet            34.36   
20  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö            34.76   
21  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö            34.78   
22  Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä  2005  Oulun Uinti 1906            35.10   
23  Lotta Torppa  2008  Oulun Uinti 1906            35.49   
24  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö            35.65   
25  Lotta Heino  2004  Oulun Uinti 1906            35.83   
26  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906            35.96   
27  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto            38.24   
28  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            39.06   
29  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            39.25   
30  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            39.48   
31  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit            39.96   
32  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö            40.02   
33  Enni Alatalo  2007  Oulun Lohet            40.83   
34  Enna Neitola  2006  Kempeleen Pyrintö            41.19   
35  Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö            41.25   
36  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906            41.44   
37  Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet            42.40   
38  Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            43.21   
39  Laura Suutari  2008  Kajaanin Uimaseura            44.29   
40  Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö            44.70   
41  Helka Honka  2008  Kemin Uimaseura            44.71   
42  Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906            44.82   
43  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö            45.05   
44  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet            45.87   
45  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906            47.28   
46  Aino Lamminpää  2007  Oulun Lohet            48.44   
47  Elma Tyni  2004  Kempeleen Pyrintö            51.34   
48  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet            52.33   
                     
 
Laji 3, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Seväkivi  1977  Muhoksen Voitto            27.77   
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906            29.33   
Timo Siika-Aho  1968  Oulun Lohet            30.26   
Jussi Kanste  1966  Haukiputaan Heitto            30.29   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            31.35   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906            32.58   
Michael Szücs  1972  Oulun Uinti 1906            41.50   
                     
 
Laji 4, 50m VU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            37.31   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            38.50   
Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906            39.15   
Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906            39.77   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            42.44   
Julius Hilli  2008  Kempeleen Pyrintö            43.51   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            43.78   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            44.62   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            44.77   
10  Luka Walter  2008  Oulun Uinti 1906            45.42   
11  Perttu Piippo  2008  Kempeleen Pyrintö            46.24   
12  Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet            46.41   
13  Miko Helve  2008  Kempeleen Pyrintö            48.22   
14  Oskari Salo  2009  Oulun Lohet            49.39   
15  Iiro Matinolli  2009  Kempeleen Pyrintö            50.59   
16  Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            51.06   
17  Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö            51.23   
                     
 
Laji 4, 50m VU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            26.00   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            26.84   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            27.70   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            27.74   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            28.26   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet            28.66   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            28.71   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906            29.36   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet            31.74   
10  Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö            33.10   
11  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            33.58   
12  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            34.64   
13  Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet            37.06   
14  Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            37.36   
15  Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906            37.61   
16  Petrus Bergman  2007  Oulun Lohet            38.24   
17  Henri Heiskanen  2007  Kemin Uimaseura            38.61   
18  Aapeli Yliraasakka  2005  Kempeleen Pyrintö            38.74   
19  Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö            38.92   
20  Onni Tarkiainen  2006  Oulun Uinti 1906            39.40   
20  Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906            39.40   
22  Touko Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            40.32   
23  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906            43.37   
24  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            45.50   
25  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            46.36   
26  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö            51.15   
                     
 
Laji 5, 100m SU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö    57.29        1:54.80   
Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö    58.21        2:01.37   
                     
 
Laji 5, 100m SU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    40.13        1:22.27   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    40.78        1:23.93   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    40.57        1:24.90   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    41.79        1:25.65   
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    41.26        1:26.72   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    42.89        1:27.20   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    42.58        1:27.67   
Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906    42.37        1:27.91   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    42.22        1:28.60   
10  Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    44.29        1:29.44   
11  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    43.19        1:30.26   
12  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    44.35        1:31.02   
13  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    44.64        1:31.20   
14  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    46.12        1:31.95   
15  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    45.16        1:32.56   
16  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto    45.45        1:34.68   
17  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    47.28        1:35.75   
18  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    46.75        1:36.74   
                     
 
Laji 5, 100m SU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    32.23        1:06.86   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    34.29        1:10.88   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    34.79        1:11.90   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    36.76        1:15.65   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    37.04        1:16.96   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    38.62        1:18.52   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    37.95        1:18.65   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit    37.49        1:18.87   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet    37.09        1:18.94   
10  Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    38.28        1:19.43   
11  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.70        1:21.04   
12  Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    39.68        1:21.50   
13  Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    38.70        1:21.53   
14  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    39.88        1:22.44   
15  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    39.54        1:22.59   
16  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    39.61        1:23.55   
17  Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    39.99        1:23.91   
18  Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    39.92        1:24.47   
19  Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    41.98        1:24.98   
20  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    42.30        1:27.15   
21  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    41.60        1:27.22   
22  Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    44.25        1:28.53   
23  Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    44.29        1:30.04   
24  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    43.71        1:31.68   
25  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    48.00        1:42.22   
Lotta Heino  2004  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m SU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    42.56        1:25.90   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906    43.39        1:30.04   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    45.80        1:33.88   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    47.45        1:37.83   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906    49.88        1:39.50   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    50.10        1:40.50   
Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    52.46        1:47.93   
Henri Heiskanen  2007  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m SU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    37.00        1:16.34   
Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet    43.13        1:24.63   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    42.02        1:26.06   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    42.76        1:27.92   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m SU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    31.90        1:06.89   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    33.40        1:07.29   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    34.86        1:12.18   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    35.42        1:12.66   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    37.00        1:15.30   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    38.83        1:20.73   
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906    41.10        1:23.79   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    43.76        1:28.83   
                     
 
Laji 7, 25m VU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora Haikola  2011  Kempeleen Pyrintö            19.26   
Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura            20.34   
Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura            23.81   
                     
 
Laji 8, 25m VU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rico Kettunen  2009  Iisalmen Uimarit            19.93   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            20.00   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            20.06   
Tomi Rantala  2009  Kempeleen Pyrintö            20.75   
Oskari Salo  2009  Oulun Lohet            21.38   
Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            22.20   
Iiro Matinolli  2009  Kempeleen Pyrintö            23.36   
                     
 
Laji 9, 50m PU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jasmin Nurmela  1991  Oulun Lohet            34.13   
Asta Viuhkola  1980  Oulun Lohet            34.77   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            38.51   
Anna Karjalainen  1994  Oulun Lohet            39.94   
Mervi Ukkola  1970  Oulun Uinti 1906            51.00   
                     
 
Laji 10, 50m PU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö            29.81   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            33.19   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906            33.38   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet            33.41   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            33.41   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906            33.73   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906            34.07   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            34.61   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906            35.26   
10  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö            35.38   
11  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906            36.57   
12  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö            38.91   
13  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906            39.08   
14  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            40.56   
15  Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906            41.24   
16  Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906            41.56   
17  Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto            42.97   
18  Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906            44.33   
19  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906            44.50   
20  Lotta Torppa  2008  Oulun Uinti 1906            44.53   
21  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            45.44   
22  Inka Tolonen  2006  Oulun Uinti 1906            46.09   
23  Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö            46.52   
24  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            46.77   
25  Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet            47.17   
26  Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            49.66   
27  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            49.76   
28  Enni Alatalo  2007  Oulun Lohet            51.03   
29  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit            52.76   
30  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906            56.99   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 11, 50m PU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Seväkivi  1977  Muhoksen Voitto            30.07   
Jussi Kanste  1966  Haukiputaan Heitto            32.68   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906            37.23   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            38.41   
                     
 
Laji 12, 50m PU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906            47.61   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            49.65   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            51.31   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            58.39   
                     
 
Laji 12, 50m PU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            29.05   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            29.24   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            30.20   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            30.41   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            31.16   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906            32.01   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906            41.07   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906            41.40   
Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            41.45   
10  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            42.36   
11  Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet            43.44   
12  Petrus Bergman  2007  Oulun Lohet            46.34   
13  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            47.25   
14  Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906            47.27   
15  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906            47.80   
16  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            59.29   
Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    36.95  1:17.42  1:57.63    2:37.69   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    40.55  1:23.64  2:06.39    2:48.53   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.39  1:27.45  2:14.84    3:01.31   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    45.26  1:36.18  2:29.40    3:20.31   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    50.62  1:45.60  2:38.99    3:31.62   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    49.08  1:43.10  2:38.07    3:32.81   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    48.57  1:42.31  2:38.45    3:34.06   
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    48.52  1:43.67  2:39.87    3:35.35   
Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö    50.21  1:48.24  2:46.72    3:43.96   
10  Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    52.77  1:51.04  2:50.29    3:47.80   
11  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906    49.78  1:48.58  2:48.58    3:48.82   
12  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    53.48  1:53.54  2:55.43    3:55.51   
13  Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö    55.56  1:57.43  3:00.51    4:02.01   
14  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet    56.79  1:59.72  3:04.67    4:07.69   
15  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö    58.31  2:04.89  3:10.60    4:15.04   
16  Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö    58.61  2:03.09  3:11.29    4:15.29   
17  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    58.42  2:03.44  3:11.02    4:17.23   
18  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö    59.21  2:05.57  3:12.66    4:20.03   
Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    39.83  1:23.40  2:08.28    2:54.16   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    40.51  1:25.73  2:11.72    2:57.10   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    40.66  1:27.09  2:14.29    2:59.08   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    41.20  1:26.15  2:12.03    2:59.30   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    42.57  1:31.94  2:21.59    3:11.08   
Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    43.17  1:31.86  2:22.11    3:12.79   
Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    45.77  1:37.67  2:31.22    3:23.35   
Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    45.89  1:39.64  2:32.98    3:24.27   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    46.49  1:39.93  2:34.74    3:29.82   
10  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    50.43  1:47.71  2:46.27    3:42.02   
11  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    54.19  1:54.43  2:57.62    3:55.95   
                     
 
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    39.09  1:20.73  2:00.94    2:44.06   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    38.80  1:23.48  2:08.82    2:52.83   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    39.66  1:23.63  2:08.79    2:53.54   
Jasmin Nurmela  1991  Oulun Lohet    43.67  1:33.31  2:24.08    3:13.07   
Leena Rahko  1993  Haukiputaan Heitto    47.70  1:41.18  2:37.68    3:33.33   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    48.56  1:43.43  2:39.25    3:33.39   
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    47.02  1:40.47  2:36.44    3:33.57   
                     
 
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö    52.70  1:50.51  2:48.59    3:41.35   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö    56.11  1:58.88      4:01.95   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet    56.75  2:00.27      4:04.72   
Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö    1:06.56  2:18.84      4:43.00   
Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö    1:11.68  2:32.56      5:13.44   
Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    38.41  1:22.35  2:07.14    2:51.99   
Otso Kotila  2004  Oulun Lohet            DSQ  yhden käden kosketus 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    33.91  1:13.03  1:54.11    2:36.01   
Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet    43.50  1:34.62  2:28.48    3:21.29   
                     
 
Laji 15, 200m SKU T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    40.71  1:25.11  2:14.61    2:52.04   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    42.03  1:29.29  2:21.02    3:02.70   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    41.35  1:29.50      3:04.99   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    41.46  1:30.90  2:27.09    3:09.58   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    47.34  1:36.07  2:31.10    3:11.35   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet    45.16  1:34.96  2:29.01    3:11.65   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    45.80  1:33.63      3:11.95   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    42.02  1:33.68  2:29.92    3:12.01   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    50.48  1:37.70  2:30.07    3:12.60   
10  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    49.00  1:37.91  2:33.02    3:16.96   
11  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    46.48  1:35.54  2:31.16    3:18.17   
12  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    45.33  1:34.78  2:34.32    3:18.47   
13  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    47.79  1:37.53  2:39.75    3:22.48   
14  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    52.22  1:45.42  2:43.04    3:30.81   
Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ  3 delfiinipotkua 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ  yhden käden kosketus 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 15, 200m SKU T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö    32.03  1:10.64  1:54.55    2:27.98   
Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    36.45  1:17.59  2:03.74    2:44.41   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    35.38  1:18.79  2:07.53    2:48.90   
Nanna Savolainen  2004  Oulun Lohet    37.33  1:21.40  2:12.57    2:50.22   
Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö    37.74  1:25.75  2:18.55    3:01.25   
Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö    42.62  1:35.39  2:30.92    3:18.22   
Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906    44.88  1:36.19  2:32.29    3:19.02   
Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    42.59  1:37.80  2:35.31    3:19.95   
Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    45.59  1:40.03  2:38.04    3:21.23   
                     
 
Laji 16, 200m SKU P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    39.17  1:20.13  2:09.20    2:46.83   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    42.28  1:28.93  2:18.08    3:01.45   
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    43.21  1:31.29  2:25.18    3:04.85   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.51  1:28.21  2:24.28    3:05.59   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    42.91  1:33.77  2:30.51    3:10.45   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    44.74  1:36.24  2:28.37    3:11.61   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    43.81  1:32.06  2:35.64    3:17.43   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906    45.43  1:36.40  2:32.09    3:18.26   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet    48.72  1:41.32  2:37.44    3:20.28   
10  Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906    49.22  1:39.57  2:40.34    3:25.61   
Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 16, 200m SKU P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    38.51  1:30.58  2:37.47    3:25.68   
                     
 
Laji 17, 4X25m VUV 2T11+2P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Kempy 1  2007  Kempeleen Pyrintö            1:13.17   
  Tuomo Strömmer  2007                 
  Veeti Palo  2007      37.36        37.36   
  Milla Mikkonen  2008                 
  Iiris Lukkariniemi  2008      1:13.17        1:13.17   
                     
Kemus Junnut  2007  Kemin Uimaseura            1:20.17   
  Henri Heiskanen  2007                 
  Helka Honka  2008      39.29        39.29   
  Aaron Rantsi  2009                 
  Minka Torvikoski  2011      1:20.17        1:20.17   
                     
Kempy 3  2007  Kempeleen Pyrintö            1:20.94   
  Julius Hilli  2008                 
  Jalo Anttonen  2007      40.48        40.48   
  Sanna Törmä  2008                 
  Mira Marttila  2009      1:20.94        1:20.94   
                     
Kempy 2  2008  Kempeleen Pyrintö            1:22.86   
  Veikka Palo  2009                 
  Veikka Niku  2008      39.32        39.32   
  Neela Poropudas  2009                 
  Ada-Sofia Juntunen  2008      1:22.86        1:22.86   
                     
                     
 
Laji 18, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leena Rahko  1993  Haukiputaan Heitto            44.43   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            46.02   
Johanna Rahko  1983  Kempeleen Pyrintö            47.41   
Zsuzsanna Törmänen  1978  Kempeleen Pyrintö            49.55   
Liisa Rantatulkkila  1982  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 19, 50m RU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö            52.91   
Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906            53.48   
Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            54.01   
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            54.44   
Varpu Saastamoinen  2009  Oulun Uinti 1906            54.57   
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            55.57   
Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet            57.60   
Sara Laukkanen  2009  Haukiputaan Heitto            58.22   
Julia Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            59.04   
10  Laura Haikola  2009  Kempeleen Pyrintö            59.31   
11  Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura            1:02.10   
12  Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            1:02.64   
13  Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura            1:04.23   
14  Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            1:05.22   
15  Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906            1:08.37   
16  Pinja Unna Lumina Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet            1:08.86   
Noora Haikola  2011  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 19, 50m RU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906            35.38   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906            36.74   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906            36.87   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906            38.38   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            38.57   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö            39.14   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet            39.19   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            39.32   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto            39.40   
10  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            39.66   
11  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö            40.43   
12  Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906            41.06   
13  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            41.77   
13  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            41.77   
15  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            41.91   
16  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906            42.10   
17  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö            43.16   
18  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö            43.23   
19  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906            43.87   
20  Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö            46.73   
21  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö            47.28   
22  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            47.83   
23  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö            48.89   
24  Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            49.23   
25  Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö            49.27   
26  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            51.76   
27  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            52.64   
28  Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906            52.77   
29  Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            53.45   
30  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit            53.64   
31  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet            53.65   
32  Enni Alatalo  2007  Oulun Lohet            53.98   
33  Enna Neitola  2006  Kempeleen Pyrintö            54.06   
34  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto            55.15   
35  Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906            55.44   
36  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906            56.16   
37  Helka Honka  2008  Kemin Uimaseura            56.17   
38  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö            59.15   
39  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö            59.24   
40  Eveliina Seppänen  2008  Kempeleen Pyrintö            1:02.67   
41  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet            1:03.13   
42  Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö            1:03.39   
43  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906            1:04.24   
Aino Lamminpää  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä  2005  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 20, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            42.84   
                     
 
Laji 21, 50m RU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            51.64   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            52.13   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            54.19   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            55.33   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            56.43   
Miko Helve  2008  Kempeleen Pyrintö            57.84   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            59.68   
Julius Hilli  2008  Kempeleen Pyrintö            1:01.48   
Perttu Piippo  2008  Kempeleen Pyrintö            1:02.35   
10  Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet            1:03.11   
11  Oskari Salo  2009  Oulun Lohet            1:04.73   
12  Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö            1:07.96   
Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Luka Walter  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Oskari Matilainen  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 21, 50m RU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            34.08   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            34.19   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            35.39   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            37.47   
Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906            37.70   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto            41.64   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto            45.92   
Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906            46.96   
Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö            47.39   
10  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            48.18   
11  Aapeli Yliraasakka  2005  Kempeleen Pyrintö            49.91   
12  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906            51.61   
13  Onni Tarkiainen  2006  Oulun Uinti 1906            51.88   
14  Petrus Bergman  2007  Oulun Lohet            52.31   
15  Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            52.37   
16  Sampo Jylhä  2005  Oulun Uinti 1906            52.92   
17  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            53.85   
18  Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906            55.38   
19  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            55.51   
20  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            57.48   
21  Touko Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            57.59   
22  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö            1:02.28   
Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Jamie Härkönen  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 22, 100m PU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet    52.90        1:57.57   
Ellen Laine  2008  Oulun Lohet    50.96        1:59.08   
                     
 
Laji 22, 100m PU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    39.38        1:22.14   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    40.95        1:26.58   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    41.17        1:28.67   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    42.05        1:30.17   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    40.34        1:30.26   
Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    41.71        1:32.57   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    43.32        1:34.33   
Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    45.92        1:35.23   
Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    48.28        1:44.40   
10  Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    51.72        1:48.05   
11  Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    54.10        1:49.22   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 22, 100m PU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    32.76        1:09.17   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet    34.57        1:14.80   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    35.51        1:15.09   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    37.63        1:25.32   
Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    39.14        1:32.38   
Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    43.50        1:32.91   
Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    47.20        1:45.51   
                     
 
Laji 23, 100m PU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    45.18        1:40.36   
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet    43.97        1:46.66   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    51.68        1:50.02   
                     
 
Laji 23, 100m PU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    40.77        1:26.01   
Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet    41.66        1:27.95   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.13        1:29.30   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    43.46        1:36.06   
                     
 
Laji 23, 100m PU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906    29.86        1:04.54   
Leevi Kärnä  2001  Kajaanin Uimaseura    30.53        1:05.23   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    31.27        1:05.87   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    33.64        1:12.41   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    38.11        1:21.25   
                     
 
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    35.95  1:13.97  1:51.01    2:26.98   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    38.27  1:18.89  1:59.59    2:38.54   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    42.46  1:28.65  2:15.44    2:58.56   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    43.58  1:29.66  2:15.67    2:59.36   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    43.71  1:29.58  2:15.54    3:00.52   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    43.90  1:30.61  2:18.02    3:04.10   
Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö    45.57  1:35.57  2:26.74    3:15.47   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    46.29  1:36.71  2:28.68    3:19.91   
Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    48.24  1:41.95  2:36.90    3:29.14   
10  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    48.71  1:43.88  2:39.58    3:31.94   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö    34.10  1:10.72  1:47.71    2:24.09   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    38.13  1:19.83  2:03.16    2:45.84   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit    40.13  1:23.32  2:07.33    2:51.27   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    40.32  1:25.61  2:11.38    2:55.20   
Saana Uusitalo  2005  Oulun Lohet    42.15  1:27.44  2:15.04    3:01.79   
Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    43.80  1:30.53  2:18.62    3:05.11   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    44.00  1:31.46  2:19.80    3:08.54   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    44.27  1:31.85      3:09.11   
                     
 
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    37.26  1:17.60  1:58.09    2:35.24   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    36.08  1:15.49  1:56.89    2:35.80   
                     
 
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    36.73  1:15.71  1:55.03    2:32.47   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    36.63  1:16.64  1:57.83    2:37.17   
                     
 
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    36.78  1:17.63  2:00.75    2:43.07   
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    35.90  1:14.51  1:53.64    2:30.23   
                     
 
Laji 26, 25m RU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura            28.32   
Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura            28.84   
                     
 
Laji 27, 25m RU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            22.61   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            24.00   
Tomi Rantala  2009  Kempeleen Pyrintö            28.09   
Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            32.31   
                     
 
Laji 28, 100m VU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906    38.09        1:18.79   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    40.25        1:22.55   
Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    42.43        1:28.19   
Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö    44.34        1:33.32   
Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906    43.49        1:34.52   
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö    43.26        1:36.09   
Sara Laukkanen  2009  Haukiputaan Heitto    45.53        1:36.60   
Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö    46.51        1:39.51   
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö    48.19        1:39.68   
10  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö    45.16        1:40.76   
11  Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura    47.14        1:41.87   
12  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906    48.60        1:44.36   
13  Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö    47.11        1:45.51   
14  Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906    51.83        1:50.47   
15  Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet    54.38        1:56.95   
16  Emilia Risto  2009  Kempeleen Pyrintö    51.86        1:59.60   
17  Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura    57.94        2:04.50   
Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 28, 100m VU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    34.54        1:10.25   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    35.16        1:12.22   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    35.21        1:13.15   
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    37.76        1:16.06   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    37.92        1:16.81   
Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto    36.50        1:16.99   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    37.78        1:17.20   
Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906    38.10        1:18.75   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    38.16        1:19.38   
10  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    37.89        1:19.54   
11  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    39.21        1:19.64   
12  Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    38.58        1:20.45   
13  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    38.85        1:20.64   
14  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    39.30        1:21.09   
14  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    38.71        1:21.09   
16  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    39.72        1:22.13   
17  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    40.12        1:24.12   
18  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    41.22        1:24.98   
19  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö    42.32        1:26.40   
20  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto    41.92        1:28.81   
21  Enni Alatalo  2007  Oulun Lohet    43.19        1:30.66   
22  Riia Aho  2007  Oulun Lohet    43.91        1:32.93   
23  Aino Lamminpää  2007  Oulun Lohet    52.87        1:50.54   
                     
 
Laji 28, 100m VU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    29.13        1:00.91   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    30.69        1:02.48   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    31.55        1:05.27   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    32.20        1:06.11   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    32.12        1:06.42   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    32.20        1:06.61   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906    31.58        1:06.61   
Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906    31.93        1:07.16   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    32.99        1:07.61   
10  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    32.36        1:07.90   
11  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö    33.25        1:07.99   
12  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    32.91        1:08.33   
13  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    33.40        1:08.61   
14  Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    33.48        1:08.69   
15  Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906    32.44        1:08.78   
16  Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    33.25        1:08.96   
17  Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    33.50        1:09.25   
18  Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    34.05        1:09.27   
19  Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    33.36        1:09.33   
20  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    35.05        1:10.36   
21  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    33.80        1:10.55   
22  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    34.28        1:11.06   
23  Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    34.36        1:11.14   
24  Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö    34.61        1:11.85   
25  Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    35.49        1:13.50   
26  Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    36.37        1:14.91   
27  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    36.42        1:14.92   
28  Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    36.29        1:15.27   
29  Leena Rahko  1993  Haukiputaan Heitto    36.64        1:17.66   
30  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    37.62        1:17.83   
31  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906    38.41        1:18.85   
32  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    38.49        1:19.00   
33  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    37.99        1:20.04   
34  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    38.11        1:20.19   
35  Lotta Heino  2004  Oulun Uinti 1906    37.95        1:20.90   
36  Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906    38.98        1:22.14   
37  Inka Tolonen  2006  Oulun Uinti 1906    39.20        1:22.15   
38  Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö    37.89        1:23.25   
39  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    40.15        1:25.01   
40  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    39.62        1:25.30   
41  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906    40.26        1:26.06   
42  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.29        1:29.20   
43  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö    42.00        1:29.69   
44  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    42.24        1:31.39   
45  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    44.54        1:33.51   
                     
 
Laji 29, 100m VU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    34.91        1:11.00   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    36.81        1:18.14   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    38.36        1:19.21   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906    39.41        1:19.99   
Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906    39.35        1:21.97   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    40.48        1:24.10   
Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö    40.02        1:24.18   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    39.02        1:24.84   
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet    40.39        1:25.46   
10  Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    40.23        1:25.55   
11  Henri Heiskanen  2007  Kemin Uimaseura    41.01        1:28.24   
12  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906    41.12        1:28.91   
13  Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö    42.83        1:30.54   
14  Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906    43.07        1:32.62   
15  Oskari Matilainen  2008  Oulun Uinti 1906    45.25        1:35.82   
16  Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö    46.17        1:39.66   
17  Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura    46.83        1:40.03   
18  Julius Hilli  2008  Kempeleen Pyrintö    48.20        1:43.37   
19  Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet    49.35        1:44.60   
20  Jamie Härkönen  2007  Oulun Uinti 1906    46.08        1:44.95   
21  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö    54.27        1:52.29   
22  Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö    53.23        1:53.78   
                     
 
Laji 29, 100m VU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    34.29        1:10.12   
Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet    35.55        1:12.98   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    35.86        1:13.64   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    35.26        1:14.32   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    35.77        1:14.78   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    36.38        1:18.53   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet    37.77        1:19.27   
Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906    38.69        1:20.62   
Julius Jakkula  2006  Oulun Uinti 1906    40.68        1:25.89   
10  Touko Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    42.39        1:29.72   
11  Onni Tarkiainen  2006  Oulun Uinti 1906    43.07        1:30.17   
12  Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906    44.60        1:40.57   
13  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906    49.14        1:41.91   
                     
 
Laji 29, 100m VU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    27.61        57.35   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    28.37        58.19   
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906    28.51        58.45   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    28.10        59.22   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    29.35        1:00.43   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    29.30        1:00.52   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    29.93        1:01.57   
Kalle Turunen  2001  Oulun Uinti 1906    29.77        1:01.64   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    29.75        1:02.40   
10  Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    30.36        1:03.08   
11  Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    30.64        1:03.69   
12  Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    31.37        1:04.71   
13  Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    32.50        1:08.39   
14  Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet    34.02        1:10.08   
15  Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906    35.17        1:12.72   
16  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    35.83        1:14.50   
17  Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906    35.48        1:14.59   
18  Otso Kotila  2004  Oulun Lohet    35.75        1:14.78   
19  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    36.65        1:16.35   
                     
 
Laji 30, 4X50mSKUV 2N+2M,2T12+2P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oulo 2 T/p  2007  Oulun Lohet            3:10.36   
  Selja Tiensuu  2007      54.01        54.01   
  Ahti Kotila  2008      51.34        1:45.35   
  Ella Johanna Lyytikäinen  2008      46.80        2:32.15   
  Lars Forchini  2007      38.21        3:10.36   
                     
Oulo 1 T/p  2008  Oulun Lohet            3:18.03   
  Ellen Laine  2008      47.13        47.13   
  Minja Yli-Tainio  2009      53.13        1:40.26   
  Oliver Rannanpää  2008      1:37.77        3:18.03   
  Simon Hiltunen  2008              3:18.03   
                     
Oulo 3 T/p  2007  Oulun Lohet            3:23.96   
  Olli Henriksson  2007      57.68        57.68   
  Nevia Viuhkola  2009      53.91        1:51.59   
  Petrus Bergman  2007      46.86        2:38.45   
  Nelli Vilppola  2007      45.51        3:23.96   
                     
                     
 
Laji 30, 4X50mSKUV 2N+2M,2T12+2P13, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oulo 1 N/m  2003  Oulun Lohet            2:08.66   
  Roosa Kärkkäinen  2003      31.47        31.47   
  Vilma Niskanen  2004      38.63        1:10.10   
  Cedric Decena  2004      29.51        1:39.61   
  Nikolai Em  2004      29.05        2:08.66   
                     
Kempy R1  2003  Kempeleen Pyrintö            2:28.00   
  Milla Marttila  2005      36.74        36.74   
  Leevi Sipilä  2003      41.20        1:17.94   
  Vilma Utriainen  2005      36.39        1:54.33   
  Eemeli Korhonen  2003      33.67        2:28.00   
                     
                     
 
Laji 32, 50m SU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            53.11   
                     
 
Laji 32, 50m SU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            33.08   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906            33.09   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti            35.03   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            35.45   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            35.76   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            36.24   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906            36.65   
Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö            37.88   
Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906            38.51   
10  Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            39.51   
11  Saana Uusitalo  2005  Oulun Lohet            39.55   
12  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            40.68   
13  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906            40.75   
14  Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö            40.76   
15  Lotta Heino  2004  Oulun Uinti 1906            42.39   
16  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            43.73   
17  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            46.11   
18  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906            48.27   
19  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit            48.35   
20  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö            49.15   
21  Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö            52.00   
22  Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö            52.22   
23  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö            55.05   
24  Eveliina Seppänen  2008  Kempeleen Pyrintö            57.22   
                     
 
Laji 33, 50m SU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Seväkivi  1977  Muhoksen Voitto            31.88   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906            49.78   
                     
 
Laji 34, 50m SU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            44.67   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            50.23   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            50.50   
Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö            58.12   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 34, 50m SU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            31.52   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            32.81   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906            33.13   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet            34.60   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet            36.39   
Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            43.72   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            45.88   
Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö            46.58   
Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            55.12   
10  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö            1:06.00   
                     
 
Laji 35, 100m RU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906    52.54        1:51.03   
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö    54.82        1:55.56   
Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    56.21        1:57.28   
Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet    58.70        2:00.35   
Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö    59.42        2:04.50   
Laura Haikola  2009  Kempeleen Pyrintö    1:00.74        2:09.18   
Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö    1:07.05        2:20.00   
Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906            DNS   
Emilia Risto  2009  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 35, 100m RU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    44.95        1:32.18   
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    44.16        1:32.52   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    45.69        1:34.00   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    45.93        1:34.52   
Iinu Tiainen  2007  Oulun Lohet    44.09        1:35.53   
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    46.87        1:36.09   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    46.20        1:36.13   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    45.33        1:36.23   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet    47.39        1:38.64   
10  Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906    47.61        1:38.73   
11  Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    48.58        1:40.49   
12  Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    48.54        1:41.57   
13  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    47.93        1:41.70   
14  Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto    48.78        1:41.76   
15  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    49.94        1:44.07   
16  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    49.86        1:44.47   
17  Riia Aho  2007  Oulun Lohet    51.37        1:48.27   
18  Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    51.67        1:48.28   
19  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    53.17        1:51.76   
20  Aino Lamminpää  2007  Oulun Lohet    56.26        1:54.18   
21  Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet    54.89        1:56.52   
22  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet    57.56        2:02.25   
                     
 
Laji 35, 100m RU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    34.55        1:13.51   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    35.91        1:14.90   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    38.20        1:19.18   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    37.14        1:20.17   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    38.29        1:20.95   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    38.69        1:21.03   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    39.93        1:23.45   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    39.91        1:23.52   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    40.01        1:24.61   
10  Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    39.80        1:24.65   
11  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    40.17        1:26.82   
12  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    41.38        1:26.87   
13  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    40.81        1:27.27   
14  Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    42.45        1:28.24   
15  Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    42.37        1:28.45   
16  Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet    41.15        1:30.08   
17  Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö    43.35        1:31.83   
18  Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    44.40        1:32.65   
19  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    44.08        1:33.07   
20  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    45.45        1:36.28   
21  Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    45.64        1:37.26   
22  Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    46.77        1:38.10   
23  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    46.01        1:38.40   
24  Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906    46.08        1:39.26   
25  Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    47.77        1:39.51   
26  Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    46.50        1:42.23   
27  Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö    49.62        1:42.91   
28  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    48.79        1:44.78   
29  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    50.16        1:45.54   
30  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    51.06        1:45.97   
31  Inka Tolonen  2006  Oulun Uinti 1906    51.44        1:47.37   
32  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    51.54        1:47.71   
33  Enna Neitola  2006  Kempeleen Pyrintö    54.44        1:55.07   
34  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    56.01        1:58.85   
Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 36, 100m RU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    46.36        1:39.81   
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    48.93        1:41.88   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    48.31        1:45.65   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    51.67        1:47.54   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906    51.37        1:48.09   
Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906    53.31        1:51.82   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet    53.92        1:53.86   
Petrus Bergman  2007  Oulun Lohet    53.92        1:54.49   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö    56.08        1:55.36   
10  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet    55.05        1:57.90   
11  Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    58.68        2:03.05   
12  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö    1:06.27        2:17.16   
13  Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö    1:11.63        2:31.06   
Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 36, 100m RU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    42.52        1:30.47   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    44.03        1:31.81   
Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet    45.42        1:34.75   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906    45.32        1:35.04   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    47.55        1:38.29   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    48.26        1:41.38   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet    48.35        1:43.85   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 36, 100m RU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    33.34        1:09.94   
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    33.15        1:10.41   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    34.57        1:12.05   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    35.35        1:15.26   
Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906    38.53        1:21.94   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    39.24        1:24.05   
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö    42.34        1:28.10   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906    42.77        1:34.38   
Otso Kotila  2004  Oulun Lohet    47.26        1:38.84   
10  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    47.82        1:41.83   
11  Aapeli Yliraasakka  2005  Kempeleen Pyrintö    51.38        1:52.36   
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    42.64  1:30.79  2:19.85    3:10.94   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    43.81  1:33.90  2:28.15    3:19.13   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    42.01  1:33.99  2:32.29    3:28.78   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    48.31  1:43.72  2:41.23    3:36.20   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    46.13  1:42.18  2:43.87    3:41.83   
                     
 
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906    45.77  1:43.46  2:46.89    3:50.74   
Kerttu Törmälä  2005  Kempeleen Pyrintö            DNS   
                     
 
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    36.85  1:21.50  2:06.92    2:51.86   
                     
 
Laji 38, 200m PU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    35.05  1:17.24  2:00.72    2:43.77   
                     
 
Laji 38, 200m PU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    47.52  1:42.76  2:41.87    3:47.31   
                     
 
Laji 39, 25m SU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora Haikola  2011  Kempeleen Pyrintö            21.04   
                     
 
Laji 40, 25m SU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rico Kettunen  2009  Iisalmen Uimarit            24.02   
Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            25.69   
                     
 
Laji 41, 100m SKU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    41.60        1:28.36   
Johanna Rahko  1983  Kempeleen Pyrintö    44.24        1:34.74   
                     
 
Laji 42, 100m SKU T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    41.54        1:28.64   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    41.28        1:28.67   
Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto    44.94        1:32.73   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    44.99        1:38.02   
Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö    48.13        1:39.98   
Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet    46.18        1:43.02   
Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906    55.19        1:51.92   
Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906    1:00.62        1:57.45   
Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906    56.15        1:58.42   
10  Pinja Unna Lumina Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet    59.93        2:07.31   
                     
 
Laji 42, 100m SKU T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    31.69        1:07.16   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    31.35        1:08.27   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    32.43        1:10.18   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    32.16        1:11.95   
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    34.73        1:12.14   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet    34.25        1:12.69   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    35.40        1:12.85   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    34.72        1:13.68   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    34.97        1:14.45   
10  Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    34.78        1:15.37   
11  Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    35.63        1:15.61   
12  Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    35.04        1:16.19   
13  Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    34.70        1:17.04   
14  Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    36.48        1:17.82   
15  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö    34.39        1:18.32   
16  Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    38.06        1:18.71   
17  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    37.06        1:19.56   
18  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906    37.73        1:20.88   
19  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    37.78        1:21.03   
20  Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    40.87        1:26.06   
21  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    38.42        1:26.17   
22  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    41.09        1:28.35   
23  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    44.27        1:29.86   
24  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    40.98        1:29.97   
25  Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906    42.84        1:30.61   
26  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    43.24        1:31.84   
27  Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö    44.32        1:32.26   
28  Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö    44.14        1:32.38   
29  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    43.54        1:32.92   
30  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906    46.42        1:38.16   
31  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    46.57        1:41.38   
32  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit    51.26        1:44.45   
Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö            DSQ  SU 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 43, 100m SKU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Antti Seväkivi  1977  Muhoksen Voitto    31.95        1:09.47   
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906    37.80        1:18.42   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906    40.37        1:25.05   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    39.16        1:26.03   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906    46.50        1:37.24   
                     
 
Laji 44, 100m SKU P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    40.25        1:25.97   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    42.84        1:30.98   
Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö    45.97        1:37.40   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    46.42        1:37.94   
Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906    47.38        1:41.02   
Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906    49.44        1:42.88   
Onni Tarkiainen  2006  Oulun Uinti 1906    56.51        1:51.47   
Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906    1:01.83        1:57.86   
Luka Walter  2008  Oulun Uinti 1906    58.77        1:57.98   
                     
 
Laji 44, 100m SKU P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    30.89        1:04.15   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    30.69        1:06.32   
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906    31.56        1:07.26   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    31.17        1:07.29   
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    33.33        1:08.15   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    32.17        1:10.44   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    33.33        1:11.43   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    35.91        1:14.42   
Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet    38.81        1:21.23   
10  Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906    40.63        1:23.27   
11  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    42.28        1:29.85   
                     
 
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    32.42  1:07.14  1:41.18    2:14.21   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    33.60  1:09.97  1:47.67    2:24.28   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906    33.42  1:11.65  1:51.18    2:28.71   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    35.56  1:14.79  1:54.80    2:33.63   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    38.45  1:19.28  2:01.35    2:40.59   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    37.44  1:18.74  2:01.38    2:42.62   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    36.77  1:18.62  2:02.69    2:42.63   
Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    36.11  1:17.40  2:01.55    2:43.77   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    40.20  1:22.60  2:04.06    2:44.29   
10  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    39.92  1:22.42  2:05.68    2:47.63   
11  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    39.68  1:22.83  2:07.18    2:49.41   
12  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    39.92  1:24.88      2:54.69   
13  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    40.15  1:24.88  2:11.51    2:55.45   
14  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    38.70  1:23.88  2:11.69    2:56.43   
15  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    42.46  1:28.84  2:17.13    3:05.14   
16  Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö    41.96  1:30.01  2:19.96    3:05.54   
17  Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö    44.48  1:36.95  2:31.62    3:24.57   
18  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    44.32  1:36.89  2:33.30    3:26.23   
19  Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö    45.69  1:42.32  2:40.83    3:35.34   
20  Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö    48.24  1:44.04  2:42.27    3:37.76   
                     
 
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö    30.69  1:04.98  1:39.43    2:11.82   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    31.85  1:05.97  1:40.71    2:15.35   
Ronja Kämäräinen  2004  Swimming Club Vuokatti    32.74  1:08.39  1:45.35    2:21.50   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    34.04  1:12.72  1:51.15    2:26.30   
Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    33.93  1:12.38  1:50.02    2:27.65   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    35.97  1:14.23  1:52.65    2:29.18   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    34.53  1:12.97  1:52.71    2:31.05   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit    35.28  1:14.76  1:55.32    2:34.97   
Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    36.03  1:14.90  1:55.56    2:35.42   
10  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    35.48  1:14.67  1:55.84    2:37.10   
11  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    37.49  1:18.85  2:01.24    2:41.94   
12  Saana Uusitalo  2005  Oulun Lohet    36.77  1:17.91  2:00.37    2:42.12   
13  Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    39.49  1:22.47  2:06.88    2:49.76   
14  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    41.74  1:31.48  2:23.62    3:11.94   
                     
 
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    40.41  1:24.54  2:10.69    2:56.93   
                     
 
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    32.41  1:08.93  1:46.12    2:20.47   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    32.99  1:09.38  1:45.34    2:20.60   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    35.58  1:13.49  1:51.41    2:28.59   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906    37.63  1:19.94  2:04.29    2:49.23   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    38.38  1:22.93  2:08.00    2:52.03   
Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö    52.82  1:58.21  3:02.58    4:02.95   
                     
 
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    30.70  1:03.97  1:37.76    2:09.91   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    30.49  1:03.11  1:37.34    2:10.29   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    33.19  1:10.15  1:48.41    2:25.25   
Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    36.34  1:17.61  1:59.72    2:40.05   
Otso Kotila  2004  Oulun Lohet    39.66  1:23.44  2:08.23    2:51.59   
                     
 
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    30.98  1:04.48  1:38.92    2:12.76   
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906    32.07  1:07.54  1:45.74    2:24.09   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    38.03  1:21.24  2:06.00    2:49.99   
                     
 
Laji 47, 4X50mVUV 2N+2M, 2T12,2P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oulo 1 T/p  2007  Oulun Lohet            2:40.82   
  Petrus Bergman  2007      1:21.50        1:21.50   
  Selja Tiensuu  2007      38.85        2:00.35   
  Ellen Laine  2008      40.47        2:40.82   
  Simon Hiltunen  2008              2:40.82   
                     
Kempy 1  2007  Kempeleen Pyrintö            2:41.34   
  Tuomo Strömmer  2007      42.46        42.46   
  Veeti Palo  2007      41.27        1:23.73   
  Milla Mikkonen  2008      39.26        2:02.99   
  Iiris Lukkariniemi  2008      38.35        2:41.34   
                     
Oulo 2 T/p  2007  Oulun Lohet            2:54.40   
  Oliver Rannanpää  2008      44.39        44.39   
  Nelli Vilppola  2007      1:28.98        2:13.37   
  Ahti Kotila  2008      41.03        2:54.40   
  Ella Johanna Lyytikäinen  2008              2:54.40   
                     
Kempy 2  2008  Kempeleen Pyrintö            3:04.69   
  Veikka Palo  2009      41.37        41.37   
  Veikka Niku  2008      45.09        1:26.46   
  Neela Poropudas  2009      54.03        2:20.49   
  Ada-Sofia Juntunen  2008      44.20        3:04.69   
                     
Kempy 3  2007  Kempeleen Pyrintö            3:05.65   
  Julius Hilli  2008      43.44        43.44   
  Jalo Anttonen  2007      50.51        1:33.95   
  Sanna Törmä  2008      47.29        2:21.24   
  Mira Marttila  2009      44.41        3:05.65   
                     
                     
 
Laji 47, 4X50mVUV 2N+2M, 2T12,2P13, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oulo 1 N/m  2003  Oulun Lohet            1:56.91   
  Roosa Kärkkäinen  2003      28.82        28.82   
  Cedric Decena  2004      27.94        56.76   
  Nikolai Em  2004      29.89        1:26.65   
  Mandi Vuoristo  2005      30.26        1:56.91   
                     
Kempy R1  2003  Kempeleen Pyrintö            2:10.51   
  Lotta Kaarre  2005      31.81        31.81   
  Elias Laukka  2005      33.18        1:04.99   
  Essi Vilhelmiina Virta  2005      31.81        1:36.80   
  Eemeli Korhonen  2003      33.71        2:10.51   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  21 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:34